OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Telewizory Toshiba – co nowego mają do zaoferowania?

Toshiba jest marką, która w swojej produkcji nigdy nie zawiodła, jeśli chodzi o produkcje świetnych odbiorników telewizyjnych. W ostatnich latach jednak znaczenie marki na rynku nieco podupadło, a klienci coraz częściej sięgają po produkty takich marek jak Samsung, Lg, Sharp, cz Panasonic. Japończycy, czyli ojcowie Toshiby, nie zamierzają jednak składać broni i machać białą flagą, czego dowodem może być przede wszystkim wprowadzenie na rynek nowej serii telewizorów Full HD – L74.

Dobry kardiolog Warszawa
http://evimed.com.pl/
Zespół lekarzy specjalistów, dla których
liczy się medycyna oparta na faktach.

Do jej składu można zaliczyć trzy modele: 42 -, 47- , oraz 55 – calowy. Ten największy model – Toshiba 55L7453 prezentuje się na bardzo wysokim poziomie. Omawiane urządzenie jest obecnie jednym z topowych telewizorów Full HD japońskiego producenta. To co, na pewno sprawia dużo miłych skojarzeń to na pewno stosunkowo niska cena, która nie przekracza pięciu tysięcy złotych. W tej sytuacji pojawia się więc pytanie, czy cena idzie w parze z jakością?

Model Toshiba 55L7453 jest dość duży, ale nie ma w tym nic złego, w końcu telewizory tego pokroju stają się powoli standardem. Wzornictwo pozostało na jednym poziomie, bez zbędnych ozdób i przesadzeń. Produkt jest utrzymany w klasycznym stylu, bez dodatkowych udziwnień i ozdób, dzięki czemu taki produkt świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Produkty firmy Toshiba w mniejszym stopniu skupują się na wyglądzie swoich produktów, niż np. produkty firmy Samsung, np. rama omawianego odbiornika jest wykonana z lakierowanego plastiku, a jej krawędzie należą bardziej do tych kanciastych przodu tych modeli znajduje się dioda informująca o trybie pracy (jest czerwona w trybie gotowości, a zielona, gdy odbiornik jest włączony) oraz czujniki światła i podczerwieni. Z tyłu znajdują się gniazda HDMI (x4), USB (x2), Ethernet, VGA i Euro oraz wyjścia S/PDIF. Pod względem wzornictwa Toshiba 55L7453 zostawia po sobie uczucie pozytywnego wrażenia.

Jedyny minus, do którego można się doczepić, nie tyle leży w samym odbiorniku, jak w dołączonym do zestawu pilocie. On sam, jak i telewizor, nie jest zbyt ekstrawagancki, jego twórca nie skupiał się bowiem na walorach estetycznych. W tym wypadku, może działać to na niekorzyść, ponieważ jego konstrukcja nie ułatwia przez to obsługi nowoczesnego interfejsu. Jeśli mowa o funkcjonalności – pilot sprawdza się dość dobrze, jednak ze względu na brak funkcji sterowania głosem, możliwości samego telewizora są dość ograniczone. Toshiba 55L7453 otrzymała również matrycę z podświetleniem LED, a konkretnie panel IPS od LG, którego rozdzielczość wynosi 1920×1080 pikseli. Jakie jeszcze minusy? Barwa. Poziom czerni oraz współczynnik kontrastu nie są zbyt mocnymi stronami tego telewizora. Za to jego plusem są na pewno bardzo dobre kąty widzenia. Producent wyposażył omawiany telewizor w autorski system przetwarzania obrazu CEVO, którego zadaniem jest przede wszystkim poszerzanie palety kolorów.

Podobne wpisy