lg

Kto dzisiaj jest producentem najlepszych telewizorów?

Na takie pytania najczęściej oczekiwana jest odpowiedź na dzisiejszym rynku od osób, które przygotowują się do zakupu nowego telewizora. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma bowiem jednego producenta, który góruje nad wszystkimi innymi rywalami.

Modelowanie sylwetki Warszawa
http://www.medycynaestetyczna.com/pl/jedrne-cialo/modelowanie-sylwetki
Klinika medycyny estetycznej dr Tilszer.
Oferujemy szeroki zakres zabiegów na twarz i ciało.

W chwili obecnej, najlepszą czerń i największy współczynnik kontrastu mają telewizory, które są wyposażone w wyświetlacze OLED. Na rynku jest ich jednak zaledwie kilka 55- i 65-calowe modele LG oraz jeden 65-calowy model Panasonica TX-65CZ950 wyświetlacze typu LCD typu VA, i w końcu LCD typu IPS. Jeśli ograniczy się pole manewru, ograniczy się jedynie do telewizorów z matrycami LCD typu VA (czyli tych najbardziej popularnych), okaże się wówczas, że wyświetlacze, których współczynnik kontrastu jest najwyższy, można znaleźć w telewizorach LCD Panasonica i Sony, niekoniecznie w tych, które wyposażone są w tzw. pełne podświetlenie ze strefowym wygaszaniem.

Warto tutaj wspomnieć o pewnej ciekawostce, którą można poznać dzięki telewizorom marki Samsung, a mianowicie największy kontrast można znaleźć w modelach, które zostały wyposażone nie we własne matryce tej firmy (tj. od Samsung Display), ale w TAJWAŃSKIE wyświetlacze. Podobnie jest w telewizorach marki LG – największy kontrast zapewniają elcedeki z matrycami VA, których LG nie produkuje,przeciwnie, kupuje je od poddostawców. W sytuacji tego pokroju sprawa zaczyna się nieco komplikować, bo pod uwagę należy wziąć nie tylko samą dokładność odwzorowania barw, lecz także degradację kolorów przy oglądaniu pod kątem innym niż prostopadle do ekranu. Trudno jest wskazać faworyta, który powaliłby całą konkurencję na kolana, jeśli chodzi o barwy i ich dokładność. Różnice między markami w kwestii barw nie są bardzo duże.

Pod względem jakości kolorów pod kątem, najlepiej wypadają telewizory LG, z oczywistych raczej względów. Nieliczne IPS-y można znaleźć także u Panasonica, czy Sony, a także u Samsunga, w modelu 55JU6800, którego warto jednak omijać szerokim łukiem. W kategorii ruchu, należy w pierwszej kolejności dokonać tzw. oddzielenia ostrości ruchu od jego płynności. Najlepsza ostrość ruchu (tzw. rozdzielczość dynamiczną) zapewnią telewizory LCD. Najlepiej wypadają te modele, które są wyposażone w 120 – lub 240-hercowe matryce. W związku z tą informacją, najlepszą ostrość ruchu oferują przede wszystkim telewizory marki Samsung i Sony. Warto wspomnieć, że większość z telewizorów marki Samsung ma wolne matryce 60-hercowe, natomiast szybkie mają już 120-herców.

Wracając do tematu OLED-ów, to pomimo bardzo krótkiego czasu reakcji, to aktualne modele, mają rozdzielczość dwa razy niższą od najlepszych modeli. Być może jest to zaskoczeniem, ale dzieje się tak z powodu tego, że zostały zastosowane niekorzystne metody sterowania panelem, dla ostrości ruchu.

Podobne wpisy